چطور وزن خودمون رو افزایش بدیم؟ ۸ راه آسان برای چاقی

لاغری در صورتی که ناشی از سوء تغذیه یا بیماری باشد میتواند مشکلاتی را برای فرد ایجاد کند، بخصوص اگر در شرایط خاصی نظیر بارداری هم قرار گرفته باشید این مشکل میتواند شدید تر باشد و عوارض بیشتری به همراه داشته باشد.
بنابر این اگر شما لاغر هستید نیاز هست تا با متخصص تغذیه خود برای رژیم چاقی مشورت کنید تا با یک برنامه غذایی مناسب وزن شما را افزایش دهد.
در ادامه چند راهکار برای افزایش وزن برای شما آورده شده که با رعایت آنها تا حدود زیادی میتوانید بر مشکل لاغری خود غلبه کنید و چاق شوید.

۸ راه ساده برای افزایش وزن چاق شدن

تعداد دفعات خوردن خود را بیشتر کنید

وقتی شما به لاغری مبتلا باشید احتمالا اشتهای شما کم است و نمیتوانید غذای زیادی مصرف کنید، وعده های غذایی خود را به جای سه وعده اصلی به پنج یا شش وعده کوچک تر تقسیم کنید تا بتوانید انرژی لازم برای چاق شدن را تامین کنید.


غذاهایی با ارزش غذایی بالا انتخاب کنید

به عنوان بخشی از یک رژیم چاقی سالم سعی کنید از غذاهایی با ارزش غذایی بالا و انرژی زیاد استفاده کنید، غلات کامل، میوه ها، مغز ها، لبنیات، گوشت و چربی هاس سالم از جمله مواد غذایی خوب برای افزایش وزن هستند.


اسموتی ها و شیک ها را امتحان کنید

معده خودتان را با نوشیدنی هایی مثل چای، قهوه و سایر نوشیدنی هایی که انرژی و مواد مغذی زیادی ندارند پر نکنید، در ازای این نوشیدنی ها سعی کنید از اسموتی ها و یا شیک هایی که با شیر و میوه های یخ زده، مغز ها و دانه ها ترکیب شده اند استفاده کنید.
استفاده از شیک ها و اسموتی ها در افراد لاغر بسیار راحت تر و تحمل پذیر تر از غذای جامد است، البته توجه کنید که از این مواد در میان وعده های رژیم چاقی استفاده کنید تا مانع مصرف غذا در وعده های اصلی نگردد.


در زمان مصرف مایعات دقت کنید

شاید تا الان متوجه شده باشید مصرف مایعات پیش از وعده های غذایی اصلی میتواند باعث کاهش اشتهای شما شود، بنابر این نیم ساعت تا یک ساعت پیش از وعده غذایی مایعات ننوشید، مصرف مایعات را در میان وعده ها انجام دهید و یا نیم ساعت پس از صرف غذا بنوشید.


هر گازی که به لقمه غذایی خود میزنید مهم است

لقمه های غذایی خود را با اضافه کردن موادی مثل کره مغز ها، پنیر، میوه های خشک شده، زیتون و آووکادو و ... پر انرژی کنید تا باعث افزایش وزن شما شود.
از مصرف میان وعده های غافل نشوید.


راه های ساده برای افزایش وزن

ظرف بزرگتر انتخاب کنید و مواد کم حجم مفید به آن اضافه کنید

ظرف بزرگتری را برای خود انتخاب کنید، زیرا از نظر روانی بر روی ذهن شما اثر گذاشته و باعث میشود غذای بیشتری مصرف کنید، علاوه بر این از غذاهای کم حجم و مفید مثل کنجد، تخم مرغ رنده شده و یا شیر خشک در سوپ و ... استفاده کنید تا باعث چاقی شما گردد.


مراقب نوع کالری دریافتی خود باشید

حتی اگر دچار لاغری هستید نباید از هر راهی کالری رژیم چاقی خود را زیاد کنید، از مصرف قند و شکر و شیرینی های مصنوعی و چربی های مضر مثل فسف فود ها خودداری کنید، بجای این مواد میتوانید از میوه های خشک شده، زیتون و آووکادو، مغز ها و دانه ها، ماست ایسلندی و به طور کلی مواد غذایی سالم تر در رژیم غذایی خود استفاده کنید.


فعالیت بدنی داشته باشید

فعالیت بدنی و ورزش بخصوص ورزش های قدرتی به شما در افزایش وزن و افزایش حجم عضلات کمک زیادی کند، ورزش با تاثیری که بر روی بدن میگذارد باعث افزایش اشتها و افزایش ترشح هورمون رشد در بدن میشود و در نتیجه وزن در افراد لاغر زیاد میشود.
نظرات و دیدگاه های خود را با دیگران در میان بگذارید:

به صفحه دریافت رژیم بروید و بعداز ورود اطلاعات، مشاوران تغذیه پرتال باتوجه به مشخصات فردی شما اقدام به ویزیت و صدور رژیم برای شما خواهند نمود. دریافت رژیم لاغری اختصاصی برای شما !!!