هنگام گرفتن رژیم آنلاین باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

با ظهور ویروس کرونا و محدودیت هایی که در دنیا ایجاد کرد، رجوع مردم به سرویس های اینترنتی به شدت افزایش پیدا کرد، رجوع به سرویس های بهداشتی و پزشکی از جمله رژیم آنلاین نیز از این قاعده مستثنی نماند و افرادی که تمایل به مراجعه حضوری به دریافت رژیم غذایی نداشتند به سمت و سوی دریافت رژیم آنلاین رفتند.
یکی دیگر از اهداف سرویس های ارائه دهنده رژیم آنلاین این مسئله بود که رژیم های غذایی در دسترس همه افراد جامعه قرار گیرند.
اگر شما هم به دنبال گرفتن رژیم آنلاین باشید احتمالا با صفحات زیادی برخورد کرده اید که برنامه غذایی آنلاین ارائه میدهند، اما آیا همه این افرادی که رژیم آنلاین ارائه میدهند قابل اعتمادند؟ 
همانند همه کسب و کار های دیگر، در زمینه ارائه رژیم آنلاین نیز افراد سودجو و فرصت طلب زیادی ظاهر شدند و سلامت مردم را به خطر انداختند، سوالی که در اینجا مطرح است این مسئله است که از کدام سرویس های ارائه دهنده رژیم آنلاین میتوانم با خیالی آسوده برنامه غذایی خود را دریافت کنم؟
در ادامه این مقاله به تفاوت هایی که سرویس های مختلف ارائه دهنده رژیم آنلاین با هم دارند میپردازیم و آنها را بررسی میکنیم:

به طور کلی سه نوع رژیم غذایی آنلاین و سرویس ارائه دهنده رژیم آنلاین داریم: در نوع اول رژیم آنلاین شما کاملا توسط کامپیوتر تنظیم میشود و متخصص تغذیه هیچ دخالتی در تنظیم و طراحی آن ندارد، نوع دوم سرویس های رژیم آنلاین آنهایی هستند که متخصص تغذیه رژیم غذایی شما را بر اساس شرایط شما تهیه و تنظیم میکند و نهایتا در اختیار شما قرار خواهد داد، و نوع سوم رژیم آنلاین که رژیم غذایی شما با محاسبه اولیه کامپیوتر ایجاد و توسط متخصص تغذیه تغییرات لازم در آن داده میشود تا مناسب وضعیت شما گردد و نهایتا رژیم آنلاین شما به دست شما خواهد رسید.

در رژیم آنلاین نوع اول که توسط کامپیوتر برای شما تنظیم میشود، شرایط شما به طور کامل در نظر گرفته نمیشود و در نتیجه اثر بخشی رژیم غذایی کاهش پیدا میکند و در نهایت نتیجه ای که به دنبال آن هستید را نخواهید گرفت.
از طرفی دیگر چون این نوع رژیم آنلاین توسط کامپیوتر تنظیم میشود، انعطاف پذیری در آن نیست و انجام آن برای شما میتواند سخت باشد.
این نوع رژیم های آنلاین به محض پرداخت هزینه توسط شما برای شما ارسال میشوند و مشخصه آنها از قبل آماده بودن آنهاست و زمانی صرف شخصی سازی رژیم برای شما نمیگردد.
 
در نوع دیگر رژیم آنلاین که توسط متخصص تغذیه نوشته و برای شما ارسال میگردد، رژیم غذایی شما کاملا تحت نظر متخصص تغذیه نوشته شده و به شما داده میشود، در این نوع رژیم آنلاین همه شرایط شما در نظر گرفته میشود و بر روی رژیم غذایی دریافتی شما تاثیر گذار است، علاوه بر این چونکه متخصصین تغذیه دائما در حال به روز رسانی اطلاعات خود هستند رژیم آنلاین شما نیز به روز خواهد بود و بیشترین اثر گذاری را در شما خواهد گذاشت. در نوع دوم رژیم آنلاین شما در ارتباط با متخصص تغذیه خواهید بود و از انجایی که تجزیه و تحلیل اطلاعات شما و نوشتن رژیم غذایی مناسب وقت گیر است، تنظیم این نوع رژیم آنلاین هم زمان بر خواهد بود و بلافاصله پس از پرداخت پول رژیم غذایی شما به شما تحویل داده نخواهد شد.

و نهایتا نوع سوم رژیم آنلاین که توسط کامپیوتر تهیه و تنظیم میشود و متخصص تغذیه مروری کلی بر آن خواهد داشت و در صورت نیاز به تغییر آن را انجام خواهد داد. تنظیم این نوع رژیم غذایی نیاز به زمان زیادی ندارد و به سرعت آماده میشود، اما کیفیت رژیم آنلاینی که توسط متخصص تغذیه تنظیم میشود را ندارد.

متخصصین تغذیه در مورد رژیم آنلاین چه می گویند؟

با توجه به اینکه سرویس های ارائه دهنده رژیم آنلاین نوین و نسبتا نوظهور هستند مخالفان و موافقان خود را دارد، با این حال مطالعات زیادی بر روی تاثیر مثبت یا منفی رژیم آنلاین بر روی سبک زندگی افراد صورت نگرفته و مطالعات محدودی وجود دارد، تعدادی از این مطالعات بر روی رژیم آنلاین را در ادامه بررسی میکنیم:

در این مطالعه مشخص شد افرادی که تحت رژیم کاهش وزن آنلاین بودند با نسبت مناسبی به نتیجه دلخواه خود رسیدند، و یا در مطالعه دیگری افراد مبتلا به سلیاک به صورت آنلاین تحت درمان قرار گرفتند و بهبود وضعیت گوارشی آنها پس از تحت درمان قرار گرفتن با رژیم آنلاین مشاهده شد. البته در این مقالات این که رژیم آنلاین توسط متخصص تغذیه تنظیم شده باشد یا اینکه رژیم آنها توسط کامپیوتر تنظیم شده باشد توجهی نشده بود، بنابر این محققی به نام دکتر آلن تصمیم به بررسی این موضوع گرفت و بیمارانی که از او رژیم آنلاین دریافت میکردند را مورد بررسی قرار داد، بعد از بررسی مشخص شد که افرادی که در طی رژیم آنلاین با مشاور تغذیه خود در ارتباط بودند و رژیم آنلاین آنها توسط متخصص تغذیه طراحی شده بود موفقیت بیشتری را در کاهش وزن داشتند، نتایج این تحقیق را میتوانید در اینجا ببینید. در تحقیقی دیگر به بررسی این موضوع پرداخته شد که مشاوره با متخصص تغذیه و یا مشاوره با شخصی که تخصصی در این زمینه ندارد چه تاثیری در روند کاهش وزن و موفقیت آن دارد، پس از پایان تحقیق مشخص شد افراد غیر متخصص تاکید بیشتری بر روی استفاده از ترکیبات کمک لاغری داشتند و متخصصین تغذیه تاکیدشان بر روی استفاده از غذاهای مناسب برای کاهش وزن بود و در نهایت موفقیت افرادی که تحت رژیم آنلاین زیر نظر متخصص تغذیه بودند بیشتر بود. علاوه بر این موضوع، رژیم آنلاینی که توسط متخصص تغذیه تنظیم شده بود بر مبنای یافته های علمی بود و در حفظ سلامت افراد تاثیر بیشتری داشت.گفتگو با حمیدرضا طغیانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی و مدیر پرتال تغذیه ایرانیان

نظرات و دیدگاه های خود را با دیگران در میان بگذارید:

برای اینکه بتونیم رژیم غذایی شما رو تنظیم کنیم نیاز به اطلاعات فیزیکی شما داریم، بر روی دکمه دریافت برنامه غذایی سالم کلیک کنید و اطلاعات خودتون رو برای ما ارسال کنید تا متخصصین تغذیه ما رژیم غذایی شما را براتون تنظیم کنند. برای دریافت رژیم آنلاین کلیک کنید.