حمیدرضا طغیانی خوراسگانی

کارشناس تغذیه


دریافت نوبت از منشی

ساعات پذیریش

نشانی ایمیل

برگزاري كلاس اآموزش تغذي

سیر

همه می دانیم که سیر به عنوان یک شفا بخش و درمانگر در درمان و پیشگیری از خیلی از بیماریها شناخته شده اما همچنان در خوردن آن به علت بوی تند و زننده ان کوتاهی می کنیم . ای کاش مردم روز خاصی مثل پنجشنبه را برای خوردن سیر رسم می کردند که همه در این روز همراه غذای خود مقدار چند حبه از این سبزی شقابخش را میل می کردند و تا روز شنبه بوی دهان آنها کاهش می یافت و می توانستیم از جنبه درمانگری این سبزی بهره ببرم .

از آنچایی که بخشی از بوی تند سیر به دلیل آغشته شدن الیسین آن با محیط دهان و دندانها و بخشی به دلیل مجاورت هوای آغشته به بوی تند با برونشهای و ماندگاری بوی سیر در ریه برای مدت چندین ساعت و مقداری به دلیل مسیر گوارش ما است و مقداری از طریق عرق کردن و غدد عرقی ما است روشهای ساده که مردم تجربه کرده اند را برای شما معرفث می کنم .

برای کاهش بوی دهان بهتر است یک پر سیر را خرد کنید و به همراه ماست یا هر غذائی دیگر در آخر حلق بریزید و آن را قورت دهید. و بهتر است قبل خوردن غذا این کار را انجام دهید تا بقیه غذا ها به دنبال این قاشق غذا قرار گیرند. بهتر است استحمام را حداقل روزی یک بار انجام دهید و ازضد عرقها استفاده کنید و خوردن مقداری کاهو؛ جعفری؛ شوید ؛ چند نخود خام در دهان قرار دادن و بعد از مدتی بیرون انداختن آن از دهان ، خوردن قهوه ، و غذا های سرد مثل بستنی می تواد بوی دهان را کاهش دهد .

استفاده از کولر گازی در محظ می تواند بوی بد را کنترل کند و بهتر از همه استفاده از یک آدامس بدون قند با بوی خوش و تنفسهای کوتاه و فاصله گرفتن از افراد و ایجاد کوران باد و حرکت هوا می تواند به کاهش بوی تند آلیسین کمک کند اما روی سخن با آنها که به فوائی سیر واقف نیستند . در خیلی از کشورها سیر به عنوان درمانگر و پیشگیری کنند از سرطانها ، بیماریهای تنفسی، بیماریهای گوارشی، صرع ، باکتری کش ، مبارز خوب با کرمهای گوارش و معده ، به عنوان یک ویروس کش خوب، کاهش دهنده کلسترول تا 20 در صد در یک دوره 1 ماهه .، کاهش دهنده فشار خون و رقیق کننده بجای آسپرین شناخته شده است .

در پایان خاطر نشان می کنم که خوردن سیر در حد 1 تا 2 پر کافی است و نیازی به خوردن زیاد آن نیست و زیاد خوردن می تواند تداوم بو و بعضی اوقات ایجاد مشکلاتی را برای گوارش شما به همراه داشته باشد . ضمنا خوردن سیربه صورت درسته خاصیتی ندارد و بصورت درسته هم دفع خواهد شد. پور سیر خاصیهای سیر را در مقدار کمتر دارد چرا که قبلابه علت خرد شده مواد موثر خود را تا حدودی از دست داده و قرص سیر هم همینطور ولی برای فرار از بوی تند سیر استفاده از آنها مشکلی ندارد .


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
با پوکی استخوان مقابله کخواص سبزیجات خاصسوالات پزشکینمیخوام چاق باشم قسمت سوصفحه اصلینمیخوام چاق باشم قسمت دونمیخوام چاق باشم قسمت اوبا پوکی استخوان مقابله کمقالاتویتامین ب 12چرا وزنم کم نمیشه؟دریافت مازاد مکملهانقش تغذیه در پیشگیری از خطر قرصهاي لاغريجدول مقدار سدیم .پتاسیم.فتغذیه در بیماری نقرستغذیه و سرطانتعریف و علایم افزایش فشاتداخل غذا و دارو 2سایتهای دیگرتداخل دارو با کلسیمپیامهای کاربرانتداخل دارو و غذااساسنامه انجمن حمایت از گوجه فرنگی ـ 1تغذیه در ورزشکارانگوجه فرنگي ـ 2سوالات همایش شهر چمگردانتغذیه و فشارخونارزش غذائیکارگاه آموزش شهر خوانسارتاثیر مصرف مغز دانه ها برچای را تنها نیم ساعت پس ابیش فعالی و تغذیه