حمیدرضا طغیانی خوراسگانی

کارشناس تغذیه


دریافت نوبت از منشی

ساعات پذیریش

نشانی ایمیل

برگزاري كلاس اآموزش تغذي

تاثیر مصرف مغز دانه ها بر کنترل قند خون

تاثیر مصرف مغز دانه ها بر کنترل قند خون
مصرف مرتب 3 تا از دانه های روغنی که می تواند شامل ترکیبی از بادام، بادام هندی، فندق، پسته و یا گردو باشد به غیر از بادام زمینی برای بیماران دیابتی نوع 2 دارای مزایای تغذیه ای است. بعنوان مثال پسته بشکل مشخصی سبب کاهش قند خون ناشتا، انسولین و کاهش مقاومت به انسولین در افرادی در معرض دیابت می شود. دانه های روغنی دارای اسیدهای چرب غیر اشباع، پروتئین با کیفیت بالا،، ویتامین، املاح (پتاسیم، کلسیم و منیزیم) و فیتوکمیکال ها (کاروتنوئیدها، فلاونوئیدها و فیتو استرول ها) می باشند که ترکیب این مواد دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد سرطانی و محافط قلب و عروق هستند. وجود این خصوصیات به وضوح نشان می دهد که چرا مصرف دانه های روغنی سبب کاهش مرگ و میر می شود.

البته لازم به ذکر است به دلیل کالری بالای مغز ها بهتر است زیر نظر مشاوره تغذیه و در حد رژیم مصرف شود .توصیه کلبیبنده به صورت مصرف روزانه 1 واحد از یکی از انواع آنهامی باشد.(1 واحد مغزیجان عبارتند از : 2 عددگردو= 8-10 پسته = 6 عددبادام=6 عدد فندوق= 12 عدد بادام زمینی)


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوالات پزشکینمیخوام چاق باشم قسمت سوبا پوکی استخوان مقابله کخواص سبزیجات خاصصفحه اصلینمیخوام چاق باشم قسمت دونمیخوام چاق باشم قسمت اوبا پوکی استخوان مقابله کمقالاتویتامین ب 12چرا وزنم کم نمیشه؟دریافت مازاد مکملهانقش تغذیه در پیشگیری از خطر قرصهاي لاغريجدول مقدار سدیم .پتاسیم.فتغذیه در بیماری نقرستغذیه و سرطانتعریف و علایم افزایش فشاتداخل غذا و دارو 2سایتهای دیگرتداخل دارو با کلسیمپیامهای کاربرانتداخل دارو و غذااساسنامه انجمن حمایت از گوجه فرنگی ـ 1تغذیه در ورزشکارانگوجه فرنگي ـ 2سوالات همایش شهر چمگردانتغذیه و فشارخونارزش غذائیکارگاه آموزش شهر خوانسارتاثیر مصرف مغز دانه ها برچای را تنها نیم ساعت پس ابیش فعالی و تغذیه