hrtoghiani@gmail.com
تغذیه -> مقالات -> پنج دلیل برای کم نشدن وزن | دکتر طغیانی

دریافت برنامه دو هفته ای رژیم رایگان

کلینیک تغذیه و رژیم درمانی طغیانی با تجربه ۲۰ ساله آماده ارائه انواع رژیم های عمومی و تخصصی در زمینه های مختلف می باشد. جهت دریافت رژیم فرم ذیل را پر نمایید:
پنج دلیل برای وزن کم نکردن!!


اگر تا به حال بسیار سعی کرده اید وزن خود را کم کنید اما موفق نشده اید، ممکن است دلایل مختلفی برای آن وجود داشته باشد که محققان هندی به پنج دلیل مهم آن اشاره کرده اند:

دلیل اول این عدم موفقیت، نخوردن صبحانه است. نخوردن صبحانه به نظر راه خوبی در کنترل کالری محسوب میشود اما در واقعیت راه درستی نیست. بلکه باعث میشود تا در وعده های بعدی غذای بیشتر بخورید. خوردن صبحانه به طورکلی متابولیسم را کنترل می کند. خوردن فیبر بالا و صبحانه پروتئینی نیز باعث احساس سیری میشود.

دومین دلیل این است که نزدیک زمان خواب غذا میخورید. این امر ممکن است دمای بدن، قند خون و انسولین بدن را افزایش داده و سوزاندن چربی را در بدنتان کاهش دهد سعی کنید شام خود را سه ساعت پیش از خواب بخورید.

سومین علت آن است که میوه های اشتباه میخورید. بعضی میوه ها سرعت متابولیسم را افزایش میدهند و بعضی دیگر ممکن است دیرهضم باشند. میوه هایی مانند پرتقال، گریپ فروت و لیمو دارای ویتامین سی هستند که در چربی سوزی کمک میکنند و برای کاهش وزن گزینه مناسبی محسوب میشوند.

چهارمین دلیل این است که در خوردن تنقلات سالم افراط دارید. تنقلاتی نظیر آجیل، موز، شکلات تلخ همگی سالمند اما به این معنی نیست که عاری از کالری هستند. بنابراین در نظر داشته باشید که چه مقدار از آن برای شما مورد نیاز است.

دلیل پنجم این است که خواب کافی ندارید. کمبود خواب میتواند هورمون اشتهای شما را افزایش دهد و شما را مجبور به خوردن غذای بیشتری کند بنابراین اگر سعی در کاهش وزن دارید حداقل ۷ الی ۸ ساعت در شب بخوابید.

ورود


ورود
ویرایش شماره
ارسال کد
ورود از طریق ایمیلورود
ویرایش ایمیل

ارسال کد
ورود از طریق شماره تلفن همراه