hrtoghiani@gmail.com
تغذیه -> مقالات -> پیشگیری از پیری | دکتر طغیانی

دریافت برنامه دو هفته ای رژیم رایگان

کلینیک تغذیه و رژیم درمانی طغیانی با تجربه ۲۰ ساله آماده ارائه انواع رژیم های عمومی و تخصصی در زمینه های مختلف می باشد. جهت دریافت رژیم فرم ذیل را پر نمایید:مواد غذایی با خاصیت ضد پیری: 

رژیم غذایی متعادل و مغذی می تواند مسیری برای جلوگیری از به وجود آمدن چین و چروک ها، ترمیم سلول ها و افزایش رطوبت موها شود. با اضافه کردن ویتامین ها و موادمعدنی نشانه های پیری به صورت معجزه آسایی از بین می رود. در اینجا تلاش کردیم تا با معرفی تعدادی از این مواد غذایی به پیشگیری از پیری کمک کنیم.

گردو :
منبعی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است که به مرطوب نگهداشتن پوست و مو کمک می کند. مس موجود در گردو سبب افزایش تراکم استخوان ها می شود. گردو سرشار از ویتامین E است که یک آنتی اکسیدان قوی بوده و می تواند در ترمیم سلول ها نقش داشته باشد.

کلم پیچ :
از جمله سبزیجات تیره رنگ با خاصیت آنتی اکسیدانی قوی می باشد. این ماده غذایی غنی از ویتامین C می باشد که به تولید کلاژن کمک میکند. ویتامین A موجود در کلم پیچ باعث افزایش رطوبت موها می شود. به منظور حفظ سلامت پوست، تقویت سیستم ایمنی و افزایش توده عضلانی کلم پیچ را می توان در ترکیب با تخم مرغ در وعده صبحانه مصرف کرد.

جو : به علت پایین بودن شاخص گلیسمی جو مصرف آن در وعده صبحانه به بهبود هضم غذا، کنترل قند خون، حفظ وزن نرمال، کاهش کلسترول خون کمک می کند. علاوه بر این مصرف جو باعث کاهش سرعت تشکیل چین و چروک و التهاب در بدن می شود.

کیوی : کیوی یک منبع غنی از ویتامین C است و همان طور که می دانیم ویتامین C برای کلاژن سازی مفید است و دریافت بالای این ویتامین می تواند از به وجود آمدن چین و جروک صورت و خشکی پوست جلوگیری می کند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند با اثر رادیکال های آزاد به وجود آمده در بدن مقابله کند.

ورود


ورود
ویرایش شماره
ارسال کد
ورود از طریق ایمیلورود
ویرایش ایمیل

ارسال کد
ورود از طریق شماره تلفن همراه