hrtoghiani@gmail.com
تغذیه -> مقالات -> آشنایی با دستگاه های لاغری | دکتر طغیانی

دریافت برنامه دو هفته ای رژیم رایگان

کلینیک تغذیه و رژیم درمانی طغیانی با تجربه ۲۰ ساله آماده ارائه انواع رژیم های عمومی و تخصصی در زمینه های مختلف می باشد. جهت دریافت رژیم فرم ذیل را پر نمایید:

انواع دستگاه های لاغری:

یکی از راههای لاغری رژیم گرفتن است، در این روش چربی سوزی در تمام قسمت های بدن انجام می شود و لاغری موضعی امکانپذیر نیست، مثلا فردی که ۲۰ کیلوگرم اضافه وزن دارد وقتی رژیم می گیرد و ۱۰ کیلوگرم وزن خود را کم می کند این کاهش وزن مربوط به تمام قسمت های بدن از جمله صورت نیز می باشد.
اما گاهی یک فرد صورت کوچکی دارد و از سایز تمام قسمت های بدنش راضی است اما کمی چربی اضافی در ناحیه شکم و پهلوی خود دارد، در این حالت برای حذف چربی های شکم و پهلوی این فرد و چربی سوزی موضعی، ما استفاده از دستگاه های لاغری را پیشنهاد می کنیم.
دستگاه های لاغری انواع مختلفی دارد که شامل :
۱) کرایولیپولیز
۲) اولتراکویتیشن
۳) RF یا رادیوفرکانسی
۴) مزوتراپی
۵) لیپوساکشن
۶) لیپوماتیک
۷) LPG یا اندرمولوژی
۸) شاک ویو
۹) پرسوتراپی
۱۰) هایفولیپولیز یا لیپوسونیک


جهت اخذ نوبت برای کار با دستگاه های لاغری و مشاوره در این زمینه با شماره ۰۹۳۷۵۵۷۹۴۹۴ تماس حاصل فرمایید.


۱)کرایولیپولیز:

معروف به یخچال چربی است که با سرد کردن غیرتهاجمی چربی بدن باعث تجزیه سلول های چربی می شود. چندین ماه طول می کشد تا اثرات این دستگاه دیده شود. در این روش اپلیکاتور خلاء بر روی پوست گذاشته شده و در تماس با پانل های خنک کننده قرار می گیرد. بیماران برای چند دقیقه احساس سرما می کنند.
این دستگاه برای کسانی که چاقی موضعی کمی دارند یا دچار اضافه وزن هستن مناسب است.
این روش نیازبه مراقبت خاصی ندارد و بیماران می توانند فعالیت های عادی روزانه خود را انجام دهند. به این علت که این عمل غیر تهاجمی است، هیچ زخم بازی ایجاد نمی شود و هیچ عارضه جدی ایی ندارد.

عوارض بالقوه کرایولیپولیز:
برخی از بیماران ممکن است قرمزی، بی حسی، کبودی، درد و تورم را در ناحیه تحت درمان تجربه کنند که این عوارض موقت بوده و در طی چندساعت یا چند روز برطرف می شود. گاهی ممکن است پس از درمان شاهد تجمع چربی در ناحیه تحت درمان باشیم که این عارضه هم با تکنیک های لیپوساکشن درمان و حل می شود.

مدت زمان اثربخشی کرایولیپولیز:

ممکن است تا ۳ هفته بعد از درمان اثرات قابل مشاهده باشد اما بیشتر علائم تغییر، حدفاصل یک تا سه ماه دیده می شود. در این روش بدن از طریق متابولیسم چربی سوزی می کند و همچنان ۴ تا ۶ ماه پس از درمان نیز این روند ادامه دارد.

محدودیت استفاده از کرایولیپولیز:
- افرادی که بیماری خص دارند.
- افراد خیلی چاق که شکم و پهلوی خیلی بزرگ دارند.


۲) اولتراکویتیشن:
در این روش از تکنولوژی سونوگرافی برای حمله به چربی ها استفاده می شود. این روش باعث نرمتر شدن پوست خواهد شد اما کاهش وزن پایدار نیست.

نتایج و مزایای استفاده از اولتراکویتیشن:
در این درمان نیازی نیست که پزشک حضور داشته باشد. اولتراکویتیشن نتایج کوتاه مدتی فراهم می کند، بسیاری از افراد آشکارا بیان کرده اند که اثرات آن را پس از چند جلسه به وضوح دیده اند اما برخی دیگر حتی پس از گذشت ۱ ماه از درمان، کاهش سایز قابل توجه ایی را گزارش نکرده اند. در واقع می توان گفت که نتایج بر اساس متابولیسم بدن، ساختار بافت، منطقه تحت درمان، تغییرات هورمونی و سن از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

آیا استفاده از اولتراکویتیشن برای کاهش وزن موثر است؟
اولتراکویتیشن با هدف کاهش بافت چربی و اصلاح شکل ظاهری بدن طراحی شده است. بنابراین این روش برای کاهش سایز موثر است اما کاهش وزن خیر.


۳) رادیوفرکانسی یا RF :
دستگاه RF سبب گرم شدن سلول های چربی در بافت چربی می شود و آنها را مجبور می کند تا اسیدهای چرب خود را آزاد کرده و به سیستم لنفاوی منتقل کنند. در اثر آزاد شدن اسیدهای چرب حجم سلول های چربی کمتر شده و بدن لاغرتر می شود. این دستگاه دارای انواع یک قطبی، دوقطبی و سه قطبی است. نوع تری پولار آن علاوه بر حفاظت از لایه سطحی پوست به لایه های عمیق تر نیز نفوذ می کند. گرمای استفاده شده در این دستگاه سبب می شود فیبرهای کلاژن در پوست منقبض و سفت شوند. اثرات ایجاد شده طولانی مدت هستند.
بیشتر افراد تمایل دارند پوست صورت سفتی داشته باشند پس این درمان ها عمدتا در صورت انجام می شود. بهترین نتایج در این مورد در سنین ۳۵ تا ۵۰ سال دیده شده است.

بهترین کاربرد RF:
این دستگاه اگر همراه با کویتیشن استفاده شود درمان بسیار خوبی برای سفت کردن شکم های شل و افتاده است.


۴) مزوتراپی:
درمانی برای سلولیت است که در آن یک نوع محلول که ترکیبی از عصاره های گیاهی، هورمون ها، آنزیم ها، ویتامین ها و مینرال ها و یک سری مواد شیمیایی است به مقدار کمی در زیر پوست تزریق می شود. به نظر می رسد این ترکیب به تنظیم لنف و گردش خون و تجزیه چربی کمک کند. اما از آنجایی که این محلول استانداردسازی نشده است اکثر متخصصان مزوتراپی فرمول خاص خود را دارند.

عوارض مزوتراپی:
طیف گسترده ایی از اثرات نامطلوب در مزوتراپی دیده می شود. علاوه بر خطرات عفونت، بثورات و جوش، تغییر رنگ دائمی پوست یا زخم و درد ممکن است دیده شود.


۵) لیپوساکشن:
لیپوساکشن سبب تجزیه چربی های بدن می شود و بیشتر بر روی شکم، ران، باسن، گردن، پشت بازو انجام می شود. در این روش از یک بی حسی موضعی استفاده شده و چربی از طریق یک کانول که زیر پوست قرار داده می شود برداشته خواهد شد. لیپوساکشن به طور دائمی سلول های چربی را حذف می کند اما به شرطی که پس از این عمل، شیوه زندگی سالم اتخاذ گردد در غیر این صورت خطر رشد سلول های چربی باقیمانده وجود دارد.

خطرات لیپوساکشن:
عفونت، بی حسی و زخم از جمله خطرات احتمالی لیپوساکشن می باشد.۶) لیپوماتیک:
لیپوماتیک دستگاهی است که از هوای فشرده ی متصل به یک کانول که دارای حرکت ارتعاشی ثابت است استفاده کرده و سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها معلق خواهد کرد.

مزیت های استفاده از لیپوماتیک:

انجام با حداقل درد یا بدون درد ایمن و موثر و دارای بهبودی سریع
کاهش کبودی روی پوست
عکس العمل عالی پوست بعد از عمل
در صورت مواجهه کانول با بافت غیر چربی به سرعت متوقف می شود.

ملاحظات قبل از لیپوماتیک:
فرد باید کاملا سالم باشد.
دیابت باید کنترل شود.
بیماری قلبی و عروقی در نظر گرفته شود.
فشار خون بالا نداشته باشد.
آزمایش بارداری انجام شده باشد.

خطرات احتمالی لیپوماتیک :
در بعضی افراد به ویژه کسانی که آسپرین مصرف می کنند کبودی و خونریزی دیده می شود لذا توصیه می شود افراد ۲ هفته قبل از جراحی از مصرف دارو بپرهیزند.
حساسیت به لیدوکایین ممکن است باعث سوزش یا خارش شود.


۷) اندرمولوژی LPG :
یک روش غیر تهاجمی برای جوان تر و زیباتر شدن است. با بالا رفتن سن، پوست الاستیسیته خود را از دست می دهد که با LPG می توان بافت های همبند را بازسازی نموده و با افزایش جریان خون چین و چروک را کاهش داد. اندرمولوژی آخرین درمان پزشکی با تکنولوژی بالا برای سلولیت و شکل دادن به بدن است که موجب حفظ یکپارچگی پوست می شود. از مزایای دیگر اندرمولوژی می توان به اثر آرامبخشی و کاهش استرس این روش اشاره کرد.

مدت زمان استفاده از LPG :
جهت درمان سلولیت تقریبا ۳۵ دقیقه زمان لازم است که ۲ بار در هفته و طی ۱۴ تا ۲۰ جلسه به طول می انجامد. ال پی چی بیشتر برای فرم دهی بدن و به ویژه باسن استفاده می شود و نباید از آن توقع کاهش وزن داشت.


۸) شاک ویو:
شاک ویوها امواج صوتی با انرژی بالا هستند که با فشارهای مثبت بالا تا ۱۰۰ مگاپیکسل و منفی در محدوده ۵ تا ۱۰ مگاپیکسل مشخص می شود. این امواج در خارج از بدن تولید شده و پس از ورود به بدن از محیط مایع و بافت نرم عبور کرده و در محل برخورد با مرز مشترک دو بافتی که امپدانس متفاوتی دارند به دو شکل انعکاس و انکسار از مسیر خود منحرف می شوند که باعث آزاد شدن انرژی جنبشی در محل اتصال بافت ها و تغییرات بافتی می شود.

بهترین نتیجه شاک ویو:
برای کسب بهترین نتیجه در درمان سلولیت لازم است شاک ویو به همراه کویتیشن و آر اف استفاده شود. 


۹) پرسوتراپی:
این دستگاه از طریق ماساژ سیستم لنفاوی را به نحوی تخلیه می کند.

مزایای استفاده از پرسوتراپی:
حرکت لنف از مرکز به مناطق محیطی
بازگشت تعادل آب
کاهش تنش عضلانی
افزایش اکسیژن رسانی و بهبود خونرسانی وریدی


۱۰)هایفولیپولیز یا لیپوسونیک:
اساس کار دستگاه بدین صورت است که انرژی امواج صوتی را به گرمای شدید کانونی تبدیل کرده و سبب ذوب چربی های زیرجلدی می شود، سپس این چربی ها به شکل مایع درآمده و از طریق دستگاه لنفاوی جمع آوری می شود. بر اساس مطالعات فعلی، استفاده از هایفولیپولیز سبب کاهش سایز دور کمر به میزان ۸/۱ تا ۶/۴ اینچ در سه ماه می شود.

لیپوسونیک برای چه افرادی مناسب است؟
این روش هم در مردان و هم در زنان کاربرد دارد. وجود حداقل یک اینچ چربی در ناحیه موردنظر برای استفاده از این دستگاه ضروری است. استفاده از این دستگاه برای افراد چاق مناسب نیست ولی افراد با BMI کمتر از ۳۰، مورد مناسبی جهت استفاده از این دستگاه هستند.


ورود


ورود
ویرایش شماره
ارسال کد
ورود از طریق ایمیلورود
ویرایش ایمیل

ارسال کد
ورود از طریق شماره تلفن همراه